fbpx

Realizacja dla marek samochodowych

Klient

Volkswagen Group Polska, Mercedes-Benz

Marketing dla salonu samochodowego

Od początku istnienia agencji ROXX wspieramy kreacyjnie branżę automotive. W naszym portfolio znajdują się klienci zarówno z segmentu klasy średniej jak i marek premium.

 

6 letnie doświadczenie w obsłudze klientów z branży automotive daje nam pełną swobodę w osiąganiu celów biznesowych realizowanych poprzez przemyślane działania strategiczne i wysokiej jakości kreacją graficzną.

 

Wiemy jak ważny w dzisiejszych czasach jest marketing internetowy, dlatego oprócz klasycznych działań typu offline, obsługujemy kompleksowo wszelkiego rodzaju działania interaktywne.

Sprawdź również inne realizacje, jakie wykonaliśmy dla naszych Klientów.


  • Zakres prac
  • Koncept
  • UI & UX
  • Kreacja graficzna
  • Strategia marketingowa
  • SEO
  • SEM
  • Social Media

Strategia marketingowa dla branży automotive

Przez ponad dwa lata wspieraliśmy działania marketingowe wiodących dealerów VW i Audi w Warszawie. W zakresie naszych kompetencji leżała przede wszystkim egzekucja rocznych planów mediowych zgodnie z zaleceniami centrali Volkswagen Group Polska i strategiami marek VW i Audi.

Poza realizacją zaplanowanych ramowych działań wdrażaliśmy także nasze oryginalne pomysły i prowadziliśmy dodatkowe działania m.in. uruchomiliśmy dedykowanę aplikację na Facebooka’a, projektowaliśmy cykliczne grafiki na strony internetowe salonów i realizowaliśmy marketing i pozycjonowanie w wyszukiwarce Google.pl.

W trakcie naszej współpracy z dealerem VW oraz Audi stworzyliśmy szereg kreacji marketingowych począwszy od kampanii typu display, reklamach prasowych, billboardach, dealerskich materiałach reklamowych skończywszy na projektach stoisk, kampaniach AdWords i pozycjonowaniu w wyszukiwarkach.

SEAT to marka pełna emocji i hiszpańskiego temperamentu. Tym bardziej jesteśmy dumni że możemy pracować dla tego klienta. W naszych kreacjach graficznych zawsze staramy przekazać się emocje wiążące się filozofią marki.

W ramach umowy na stałą obsługę jednego z największych dealerów SEAT w południowej części Polski, opracowaliśmy roczną strategię działań marketingowych, mającą na celu wzrost świadomości obecności marki na rynku oraz wzrost sprzedaży nowych modeli SEAT.

Naszym zadaniem było stworzenie spójnej komunikacji marki na lokalnym rynku. Przeprowadziliśmy skuteczne kampanie w mediach społecznościowych, stworzyliśmy szereg kreacji reklamowych które trafiły na billboardy, do prasy, radia i internetu. Zajęliśmy się również zakupem mediów oraz pozycjonowaniem SEO strony Dealera oraz stworzeniem kampanii Adwords i remarketingu. W raz z zaprzyjaźnioną agencją event’ową zorganizowaliśmy iście hiszpańskie i pełne emocji Dni Otwarte dla klientów salonu SEAT Dynamica.

Mercedes to klasa sama w sobie. Praca dla największego Dealera marki Mercedes-Benz – Sobiesław Zasada Automotive to dla naszej agencji przyjemność ale również ogromne wyzwanie, ze względu na wysokie oczekiwaniu Zarządu spółki, który powierzył nam szereg zadań z obszaru digital oraz marketing automation.

Zostaliśmy poproszeni o zaprojektowanie całkowicie nowej platformy internetowej dla Dealera Mercedes-Benz. W krótkim czasie stworzyliśmy nowoczesny, w pełni responsywny serwis www. Zintegrowaliśmy go z systemem DMS (Dealership Management System) który umożliwia bieżące zarządzanie ofertami Dealera. W naszym autorskim systemie CMS wdrożyliśmy również kreator landing page’y, które mają za zadanie wspierać bieżące akcje marketingowe Dealera.

Istotnym elementem nowego serwisu www jest zaawansowana analityka ruchu, mierzenie konwersji i optymalizacja efektów z pozyskanych leadów i wydatków na reklamę (ROI).

Porsche… marka marzeń. Prawdopodobnie każde dziecko marzy o tym, by kiedyś zasiąść za kółkiem maszyny rodem ze Stuttgartu. My z kolei zasiedliśmy w wygodnym krześle w biurze projektując landing page zachęcający do zapisów na jazdy testowe nowym modelem Porsche 911. Mamy nadzieję, że to początek przygody z tą fascynującą marką.